Winnica Nikolaus Köwerich usytuowana jest w Leiwen, w środkowej części Mozeli, w wyjątkowo pięknym zakolu rzeki pomiędzy Trewirem i Bernkastel. Rodzina Köwerich wpisana jest do księgi parafialnej miasta od 1548 roku. Aktualnie wino produkuje kolejne pokolenie Rodziny.
Nick Köwerich po ukończeniu szkoły średniej wyjechał do Geisenheim, gdzie studiował winiarstwo i enologię. W 1994 roku przejął winnicę od rodziców i poświęcił się wyłącznie Rieslingowi, królowi niemieckich win. Dziś wspierają go w tym żona Annette i trzy córki.

Winnica zajmuje 10 hektarów. Jej gospodarze żyją podporządkowani rytmowi natury.
Nick Köwerich ma do zaoferowania wszystkie oblicza Rieslinga od wytrawnego, świeżo-owocowego, poprzez soczyste późne zbiory, aż do szlachetnych, słodkich rarytasów. Nick Köwerich ma najlepsze warunki dla Rieslinga. Winorośl dojrzewa na łupkowych glebach, które wiją się wzdłuż stromych zboczy Mozeli rozpieszczane intensywnym światłem słonecznym padającym na zbocza. Nick stara się pozostawić winogrona na krzaku tak długo, jak to możliwe, aby mogły chłonąć minerały i promienie słoneczne. Dzięki temu wina mają swój własny styl i unikalny charakter.

Weingut Nikolaus Kowerich

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl